Remi Kelna i Majnca uz četiri gola

Bundesliga 17. maj 202017:29 > 17:35
Lars Baron, Getty Images Sport

Prvi meč nedeljnog programa 26. kola Bundeslige doneo nam je remi Kelna i Majnca i četiri gola.

Keln i Majnc odigrali su u nedelju nerešeno, 2:2 u meču 26. kola Bundeslige, prvom od kada je šampionat zaustavljen pandemijom koronavirusa.

Prvi sat meča protekao je u znaku domaćina koji je za to vreme stekao dva gola prednosti.

Poveo je Keln već u šestom minutu kada je sa bele tačke precizan bio Mark Ut. Penalu je prethodio faul Muse Nikate i gledanje VAR snimka, nakon čega je sudija pokazao na belu tačku.

Na 2:0 povisio je Florijan Kajnc na dodavanje Dominika Drakslera i nakon sjajnog prodora i preciznog šuta.

Promena u igri gostiju desila se nakon ulaska Taiva Avonija u 56. minutu. Upravo je nigerijski napadač postigao gol za 2:1 u 61. minutu.

Bod je za Majnc izborio Pjer Kunde Malong u 72. minutu.

Keln je u 81. minutu imao sjajnu priliku da vrati prednost i možda upiše sva tri boda, ali je iz peterca, sam ispred golmana neprecizan bio Džon Kordoba.

Tribine su bile prazne, ali ukrašene dresovima i maskotama kluba što je bio način navijača Kelna da pruže podršku svom timu.