Bajern rutinski na povratku, Subotić skrivio penal

Bundesliga 17. maj 202019:48 > 19:50
Hannibal Hanschke/Pool via Getty Images

U 26. kolu nemačke Bundeslige minhenski Bajern je savladao ekipu Uniona u Berlinu 2:0.

Tokom čitavog meča, kao što se i očekivalo Bajern je bio bolji rival i konstantno je opsedao gol protivnika. Bajern je u 19. minutu došao do gola i to preko Tomasa Milera, ali je taj pogodak poništen zbog tesnog ofsajda kog je primetio VAR sistem.

Bajern je poveo posle nespretne reakcije Nevena Subotića. Srpski štoper je u svom kaznenom prostoru šutnuo protivničkog igrača i dosuđen je penal za Bajern koji je u vođstvo pretvorio naravno Robert Levandovski. Utisak je da je Bajern mogao do ubedljivijeg vođstva, ali je ono uvećano tek u 80. minutu. Tada je strelac bio Bendžamin Pavar, a asistirao mu je Džošua Kimih.