Augzburg slavio u Gelzenkirhenu

Bundesliga 24. maj 202015:33 > 15:35
Getty Images/Stuart Franklin

U prvom nedeljnom meču u okviru 27. kola Bundeslige, Augzburg je slavio na gostovanju Šalkeu.

Fudbaleri Augzburga slavili su na gostovanju Šalkeu gde su pobedu upisali rezultatom 3:0.

Već u šestom minutu gosti su poveli kada je sjajno slobodan udarac izveo Eduard Loven.

Šalke je najbolju priliku za izjednačenje imao u 28. minutu kada je Rabi Matondo odlično šutirao iz kaznenog prostora, ali je golman gostiju poslednjim naporima zaustavio loptu.

Na 2:0 za goste povisio je Noa-Džoel Sarenren-Baze koji je odlično reagovao na odbijenu loptu i savladao Markusa Šuberta.

U prvom minutu nadoknade postavljen je konačan rezultat ovog meča. Gol je postigao Serhio Korodva koji je nakon lepog prodora došao u kazneni prostor, našao se jedan na jedan sa golmano, zaobišao ga i poslao loptu u praznu mrežu.

Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke, a Tin Jedvaj za Augzburg.

Šalke nakon dva poraza od nastavka sezone na osmom mestu ima 37 bodova, a Augzburg je sa 30 na 12. mestu.