Petarda Cvikaua za beg od opasne zone

Bundesliga 6. jun 202015:47 > 15:54
Print screen/SK

U duelima 30. kola treće Bundeslige igranim u subotu, najubedljiviju pobedu ostvarila je ekipa Cvikaua.

U direktnom duelu dva tima koja se bore za opstanak, Zvikau je savladao Halešer sa 5:1

Na poluvremenu su domaći vodili sa 1:0 pogotkom Elijasa Hunta, da bi u nastavku Halešer doživeo pravu katastrofu, a u strelce za Cvikau upisali su se Roni Kenig, Nils Mijatke, Dejvi Frik i Derit Vegkamp.

Utešan gol za goste postigao je Niklas Kastenhofer, a junak utakmice je bek domaćih Rene Lange, koji je tri puta asistirao saigračima za gol.

Cvikau sada ima tri boda prednosti od Halešera, koji se nalazi u opasnoj zoni sa još tri ekipe.

Ubedljiv trijumf ostvarila je Hanza na gostovanju Mepenu. U još jednom duelu koji ste mogli da gledate na Sport Klubu, tim iz Rostoka slavio je sa 3:0.

Aron Opoku bio je dvostruki strelac u prvom poluvremenu, a pobedu je potvrdio Danijel Hanslik osam minuta pre kraja.

Prvi na tabeli i dalje je Duizburg koji je savladao Hemnicer sa 2:1. Minhen 1860 je poražen na svom terenu od Virzburgera sa 2:1.

Valdorf Manhajm je savladao Viktoriju Keln sa 2:1, Braunšvajg  i Bajern II igrali su nerešeno 1:1.