Maks doneo Augzburgu dragoceni bod u borbi za opstanak

Bundesliga 7. jun 202020:06 > 20:08
Tobias Hase/Pool via Getty Images

U poslednjem meču subotnjeg programa nemačke Bundeslige fudbaleri Augzburga remizirali su na domaćem terenu 1:1 (0:0) sa fudbalerima Kelna, a meč je obeležila dramatična završnica, pošto su oba pogotka postignuta u poslednjih deset minuta meča.

U prvom poluvremenu Augzburg je imao ogromnu šansu da dođe do vođstva, ali je jedanaesterac u 27. minutu promašio Niderlehner.

Bližio se kraj susrerta, a radost „Jarčevima“ doneo je iskusni Francus Antonoi Modest pogotkom u 85. minutu. Ipak, Filip Maks je samo tri minuta kasnije izjednačio i postavio konačnih 1:1.

Čitav meč u redovima Augzburga odigrao je hrvatski internacionalac Tin Jedvaj.

Posle ovog remija Keln, kojem je ovo šesti meč u nizu bez trijumfa, nalazi se na 12. poziciji na tabeli sa tri boda više od trinaestog Augzburga. Oni i dalje nisu ugroženi jer je prvi tim „ispod crte“ Dizeldorf sa 28 bodova. U narednom kolu Keln će dočekati Union Berlin, dok će Augzburg gostovati Majncu.

U mečevima 30. kola koji su odigrani ranije u nedelju Volfzburg je lošu situaciju u kojoj je Verder učinio još gorom, dok je Šalke nastavio dugi niz bez pobede remiziravši sa Union Berlinom.