BL: Holand u nadoknadi ostavio Borusiju u trci

Bundesliga 13. jun. 202017:27 > 17:31
REUTERS/Leon Kuegeler/Pool

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Fortunu na gostovanju rezultatom 1:0 u okviru 31. kola Bundeslige.

Junak trijumfa Borusije u Diseldorfu bio je Erling Holand, koji je postigao gol odluke u petom minutu nadoknade na asistenciju Manuela Akanjija. Mladom Norvežaninu je to bio 11. gol otkako je u zimskom prelaznom roku stigao u nemački klub iz Salcburga.

Povezano

Na taj način, klub iz Dortmunda se zadržao u borbi za titulu, pošto ima četiri boda manje od vodećeg Bajerna, koji tek treba da odigra svoj meč 31. runde šampionata.

I u ostalim utakmicama u kojima je bilo pobednika viđene su pobege gostiju, a najubedljiviji je bio Verder, koji je sa 5:1 pobedio Paderborn. Dvostruki strelac u tom trijumfu bio je Dejvi Klasen, a kod drugog pogotka asistent mu je bio srpski fudbaler Miloš Veljković. Veljković je odigrao svih 90 minuta za pobednički tim.

Strelci preostalih golova za pobednički tim bili su Juja Osako, Maksimilijan Egeštajn i Niklas Filkrug, dok je jedini pogodak na drugoj strani bio delo Abdelhamida Sabirija u 66. minutu, kada su gosti već vodili 4:0.

Verder je imao šansu da trijumf učini još ubedljivijim, ali je Milot Rašica promašio penal u 19. minutu.

Zahvaljujući tom trijumfu, Verder je pobegao Paderbornu na pet bodova za samom začelju tabele.

John MacDougall/Pool via REUTERS

Ubedljiv je bio i Ajntraht, koji je sa 4:1 pobedio Hertu u Berlinu. Domaći tim je poveo u 24. minutu golom Kšištofa Pjonteka, ali je u finišu prvog poluvremena ostao sa igračem manje zbog isključenja Dedrika Bojate. To je klub iz Frankfurta iskoristio za preokret, pošto je postigao četiri pogotka od 51. do 86. minuta. Strelac dva gola bio je Andre Silva, dok su mrežu Herte po jednom zatresli Bas Dost i Obite N’Dika.

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je celu utakmicu za berlinski tim, isto kao i Filip Kostić na drugoj strani, dok je Mijat Gaćinović ušao u igru u 87. minutu. Bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević proveo je prvo poluvremene na terenu za domaćina.

Zahvaljujući tom trijumfu Ajntraht je napredovao do devetog mesta i ima 38 bodova, dok je Herta pala na poziciju iza sa istim brojem bodova.

Union je isto kao gost slavio u Kelnu 2:1 golovima Marvina Fridriha i Kristijana Gentnera, dok je poraz dvog tima ublažio Džon Kordoba u nadoknadi vremena. Neven Subotić ostao je na klupi kod gostiju.

Berlinski klub je sada 13. sa 35 bodova, dok je Keln 12. sa istim brojem bodova.

U jedinoj preostaloj utakmici subotnjeg popodnevnog programa, Volfsburg i Frajburg su igrali 2:2, a svi golovi su viđeni do drugog minuta drugog poluvremena.. Vaut Veghorst je postigao dva gola u razmaku od 12 minuta, pa je u 26. minutu tim iz grada Folskvagena vodio 2:0. U finišu prvog perioda Lukas Heler je smanjio zaostatak svog tima, da bi ronald Salai izjednačio u prvom minutu drugog poluvremena, a potom su mreže mirovale.

Volfsburg na šestoj poziciji sada ima 46 bodova, dok je Frajburg osmi sa četiri manje.