Ajntraht srušio Šalke, Kostić opet asistent

Bundesliga 17. jun 202020:28 > 20:30
Alex Grimm, Getty Images Sport

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su Šalke na svom terenu u 32. kolu Bundeslige rezultatom 2:1.

Trijumf Orlovima doneli su Andre Silva u 28. i David Abraham u 50. minutu. Asistent kod drugog pogotka bio je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Jedini gol za goste iz Gelzenkirhena dao je Veston Mekeni u 59. minutu.

Ajntraht je većim delom utakmice imao kontrolu i takva igra mu se isplatila na isteku pola sata. Kamada je probio po levoj strani i proigrao Silvu, koji se dobro snašao u šesnaestercu i zatresao mrežu.

Da će bodovi ostati u Frankfurtu bilo je jasno na startu drugog dela. Kostić je sjajno izveo prekid i centrirao na drugu stativu, gde je Abraham glavom zakucao loptu u mrežu.

Kakvu-takvu nadu Šalkeu vratio je na sličan način Mekeni devet minuta kasnije, međutim, drugi žuti karton Bozdogana u 77. i brojčana inferiornost doprineli su da gosti budu poraženi.

Kostić je odigrao ceo meč za pobednika, a Mijat Gaćinović u igru ušao u 77. minutu. Kod poraženih, u sastavu nije bilo Matije Nastasića.

Ajntraht je deveti na tabeli sa 41 bodom, a Šalke 10. sa 39.