Ingolštat na korak od Cvajte, Magdeburg u problemu

Bundesliga 28. jun 202017:27 > 17:33
Reuters Staff

Ingolštat je stigao na korak (čitaj: jedan bod) od povratka u Drugu nemačku ligu, pošto je u 36. kolu trećeg ranga takmičenja, kao gost savladao neugodni Mepen, rezultatom 2:0.

Četa Tomasa Orala trenutno je na četvrtoj poziciji sa 60 bodova, jednim manje od trećeplasiranog Braunšvajga, koji dva kola pre kraja zauzima poziciju koja vodi u popularnu Cvajtu.

Pobedu Ingolštatu u Mepenu doneli su Stefan Kučke u 17. i Denis Ekert u 90. minutu. Ponovo je blistala odbrana Ingolštata, koja nije primila gol već 525 minuta, a koju među stativama predvodi Austrijanac Marko Knaler.

U drugom meču 36. kola, otpisani Grosaspah je uzeo meru posrnulom Magdeburgu, koji sada rizikuje i ispadanje u Regional ligu, iako ima tri boda više u odnosu na najbližu ekipu iz tzv. „zone ispadanja”. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Amerikanac Mekinzi Gejns u 68. minutu.