Remi u Hajdenhajmu poslao Verder nazad u Bundesligu

Bundesliga 6. jul 202022:29 > 22:29
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

U revanš meču baraža za popunu Bundeslige Hajdenhajm i Verder su odigrali 2:2, ali je zahvaljujući golovima u gostima ekipa iz Bremena izborila mesto u najvišem rangu takmičenja u Nemačkoj.

Duel na Bremenu završen je bez golova, a remi u Hajdenhajmu poslao je Verder natrag u Bundesligu.

Verder je poveo već u trećem minutu, kada je autogol postigao Norman Tojerkauf.

Posle toga se ništa značajno nije dešavala do kraja prvog dela utakmice. Hajdenhajm je imao više vremena loptu u nogama, ali je Verder stvarao više šansi.

Završnica utakmice donela je brojna uzbuđenja. U 85. minutu za izjednačenje je pogodio Tim Klajndinst.

Povratak Verdera u Bundesligu potvrdio je Ludvig Augustinson u četvrtom minutu nadoknade.

Konačni rezultat postavio je tri minuta kasnije Klajndinst sa bele tačke.

Verder će se i naredne sezone boriti u Bundesligi, dok Hajdenhajm ostaje u Cvajti.