Slavlje Ajntrahta u Berlinu, povreda Kostića

Bundesliga 25. sep 202022:20 > 22:27
John MacDougall/Pool via REUTERS

U prvoj utakmici drugog kola Bundeslige Ajntraht je kao gost savladao Hertu u Berlinu 3:1.

Gosti iz Frankfurta odigrali su perfektnu utakmicu. Kontrolisali su dešavanja tokom celog meča, a bravu domaćih otvorili su u 30. minutu. Andre Silva bio je precizan sa bele tačke za 1:0. Samo sedam minuta kasnije njegov partner u napadu Bast Dost duplira vođstvo i tada je bilo jasno da će bodovi u Frankfurt.

Sudbinu Herte zapečatio je Rode u 71. minutu. Počasni pogodak za domaćina postigli su gosti. Hintereger je zatresao sopstvenu mrežu za konačnih 1:3.

Problem za Ajtraht, ali i za selektora Srbije Ljubišu Tumbakovića mogla bi da bude povreda Filipa Kostića. Srpski reprezentativac zamenjen je u 15. minutu meča. S obzirom na ono što je moglo da se vidi na terenu, čini se da je Kostić povredio desno koleno.

Ajntraht je posle remija u prvom kolu sada pobedio i ima četiri boda što ga bar na nekoliko sati drži na prvom mestu. Herta ostaje na tri boda.