Bajern pao: 23 pobede u nizu, pa ubedljiv poraz!

Bundesliga 27. sep 202017:26 > 17:28
Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Hofenahjma pobedili su Bajern na svom terenu u drugom kolu Bundeslige rezultatom 4:1 i naneli Bavarcima prvi poraz u svim takmičenjima posle nepunih 10 meseci!

Tim iz Minhena poslednji put je izgubio sedmog decembra od Mehengladbaha u prvenstvu. U međuvremenu je na 32 zvanične utakmice zabeležio čak 31 pobedu.

Od toga je na prethodne 23 uzastopne slavio, ali je gostovanje u Zinshajmu prekinulo neverovatan niz.

Iako su gosti dominirali u posedu sve vreme (70 odsto), duel na PreZero areni završili su sa samo tri udarca u okvir gola.

Hofenhajm je prilike vrebao iz kontra napada i na takav način došao do velika tri boda.

Već u 16. minutu domaći su poveli preko Ermina Bičakčića, posle kornera koji je izveo Gejger.

Samo osam minuta kasnije, tim Sebastijana Henesa je duplirao prednost. Munas Dabur je izbio sam pred Manuela Nojera i maestralno podboo loptu u dalji ugao.

Šampion Nemačke i Evrope smanjio je zaostatak fantastičnim golom Džošue Kimiha sa dvadesetak metara u 36. minutu, ali je to bilo sve na ovoj utakmici.

Hofenhajm je nastavio da igra u istom ritmu, uspešno se branio od svih naleta favorizovanog rivala i u poslednjih petnaestak minuta zadao završne udarce.

Učinio je to hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je golom u 77. otklonio sve dileme oko ishoda, da bi na kraju u 90+2. iz penala postavio konačan rezultat.

Hofenhajm, za koji je Mijat Gaćinović igrao od 59. minuta, ima svih šest bodova. Bajern ostaje na tri.