Šupo Motin debitovao za Bajern sa dva gola u DFB kupu

Bundesliga 16. okt 20202:19 > 2:58
Alexander Hassenstein/Getty Images

Bajern je u "šarenom" sastavu rutinski savladao petoligaša Diren 3:0 u DFB Kupu Nemačke.

Bila je to prilika da šampion Evrope i Nemačke šansu ukaže novajlijama i mladim igračima, koji su bez mnogo muke krenuli u odbranu DFB kupa.

Povezano

Bavarci su kao gost na svojoj Alianc areni u Minhenu savladali 3:0 tim Direna, koji se takmiči u petom rangu nemačkog fudbala.

Trener Hans-Diter Flik izveo je u „šaren“ sastav u kome su bili debitanti Erik Maksim Šupo Motin, Buna Sar, Mark Roka i golman Aleksander Nibel, povratnik Daglas Kosta, supertalentovani Džamal Musijala, uz veterane Tomasa Milera, Žeroma Boatenga, Havija Martineza…

Debi je sa dva pogotka obeležio novajlija iz PSŽ, Kamerunac Šupo Motin (24. i 75. minut), istakao se i asistent Sar, a gol iz penala postigao je veteran Tomas Miler (36. minut).

Zanimljivo je da je ovo Šupo Motinu treći klub u karijeri za koji je debitovao sa dva gola. Svojevremeno mu je isto uspelo i u Stouk Sitiju i u PSŽ-u.