Bajernu vrh, Dortmund prati na krilima Humelsa

Bundesliga 31. okt 202017:25 > 17:27
Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Bajerna pobedili su Keln na strani u šestom kolu Bundeslige rezultatom 2:1.

Aktuelni šampion je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu, kojim je dominirao sve vreme.

Tomas Miler je u 13. minutu realizovao jedanaesterac, dosuđen zbog igranja rukom defanzivca domaćih Volfa.

Na 2:0 povisio je Serž Gnabri u 45+1. Probio je brzonogi igrač po desnoj strani, ušao u sredinu i sa petnaestak metara pogodio dalji ugao.

Prvak Evrope je u nastavku praktično odrađivao posao, bez prevelike zainteresovanosti da ugrozi gol Jarčeva. Ne računajući pokušaj Gnabrija iz 50. minuta, Bavarci nisu imali nijednu pravu šansu u drugom poluvremenu.

Takvo izdanje moglo je na kraju da ih košta bodova.

Keln je uspeo da smanji zaostatak preko Dominika Drekslera u 82. minutu i uvede meč u dramatičnu završnicu, međutim, do kraja nije bilo promene rezultata.

Tim Hansija Flika lider je prvenstva sa 15 bodova. Keln je 16. sa dva.

Isti broj poena kao Bajern ima i Borusija Dortmund, koja je sa 2:0 savladala Arminiju u Bilefeldu.

Zasluge za slavlje Milionera idu defanzivcu Matsu Humelsu, dvostrukom strelcu.

Stameni štoper je u 53. minutu uz malo sreće pogodio gol domaćina, posle kornera Džejdona Sanča i udarca glavom Tomasa Menijea.

Konačan rezultat Nemac je postavio u 71, kada je glavom zatresao mrežu na centaršut Marka Rojsa.

Augzburg je kod kuće savladao Majnc sa 3:1. Vargas u 40. i Han u 80. i 90+1. doneli su trijumf domaćinu. Jedini strelac za goste bio je Onisivo u 64.

Ajntraht Frankfurt i Verder Bremen remizirali su rezultatom 1:1.

Sargent je doveo Bremen do prednosti u 51. minutu, da bi Andre Silva u 65. pogodio za bod Orlova.