Maks Kruze zna kako se pobeđuje Hofenhajm

Bundesliga 2. nov 202023:03 > 23:11
REUTERS/ANNEGRET HILSE DFL

Bivši reprezentativac Nemačke bio je najzaslužniji što je Union Berlin kao gost savladao tim Hofenhajma sa 3:1 u poslednjoj utakmici šestog kola Bundeslige.

Hofenhajm, protivnik Crvene zvezde u Ligi Evrope i vodeći tim grupe L, za razliku od međunarodne scene gde zna samo za pobede, nastavlja sa lošim rezultatima u šampionatu Nemačke.

Povezano

Hofenhajm je dožoveo već drugi poraz na domaćem terenu, treći od početka sezone i posle šest odigranih utakmica ima samo sedam osvojenih bodova.

Sve je po Hof krenulo loše u meču sa Unionom kad je u 60. minutu Danac Robert Skov faulirao s leđa Grizbeka, a sudija mu pokazao direktan crveni karton i svirao penal za goste.

Siguran izvođeč bio je Maks Kruze za svoj 11-ti bundesligaški gol iz jedanaesterca iz isto toliko pokušaja.

Iako sa igračem manje, Hofenhajm je deset minuta pre kraja uspeo da stigne do izjednačenja efektnim pogotkom Izraelca Munasa Dabura.

Međutim, to je bilo sve od domaćeg tima. Maks Kruze je u 85. minutu asistirao Fincu Pohjanpalou, a u sudijskoj nadoknadi vremena nesebično dodao loptu i Tojčertu za siguran trijumf gostiju iz Berlina: Hofenhajm – Union 1:3.

U poslednjih desetak minuta za Hofenham je zaigrao srpski reprezentativac Mijat Gaćinović.

U sledećem kolu Hofenhajm gostuje Volfsburgu, dok Union dočekuje Arminiju.

Ovom pobedom Union je došao do sedme pozicije, dok Hofenhajm zauzima tek 12. Mesto. Na čelu tabele su Bajern i Borusija iz Dortmunda sap o 15 bodova.