Holand sa četiri gola režio preokret Milionera

Bundesliga 21. nov 202022:13 > 22:15
Getty Image/ Dean Mouhtaropoulos / Staff

U poslednjem susretu subotnjeg programa osmog kola Bundeslige Borusija iz Dortmunda slavila je u Berlinu protiv Herte 5:2, uz novu sjajnu partiju Erlinga Holanda.

Herta je vodila na poluvremenu golom Kunje od 33. minuta. Međutim, sve što su domaći gradili u prvih 45 minuta, to je sjajni Norvežanin srušio za samo dva minuta u drugom. Postigao je golove u 47. i 49. minutu za preokret, a potom i u 62. minutu za het-trik i time praktično zapečatio sudbinu Herte. Četvrti gol delo je Gerero. Herta je pokazalo da je ostalo života u njoj i u 79. minutu dobila penal, koji je iskoristio Kunja postigavši drugi gol. Međutim, već u narednom napadu Holand postiže i četvrti gol za 5:2. Borusija je na taj način došla do važne pobede, kojom je iskoristila kiks Bajerna protiv Verdera u Minhenu.

Borusija je druga na tabeli sa 18 bodova, samo jedan manje od Bajerna. Herta je 13. sa sedam bodova, četiri više od Kelna koji je na mestu koje vodi u doigravanje za opstanak, a toliko ima i Šalke, prvi u zoni ispadanja.