Meč sa osam golova i pobeda Volfsburga protiv Verdera

Bundesliga 27. nov 202022:26 > 22:30
Focke Strangmann - Pool/Getty Images

U prvom meču devetog kola Bundeslige, Volfsburg je na svom terenu savladao Verder rezultatom 5:3.

Fudbaleri Volfsburga savladali su Verder rezultatom 5:3 i tako došli do četvrte pobede u sezoni, treće vezane. Ekipi iz Bremena ovo je drugi poraz u sezoni kojim je prekinut niz od pet uzastopnih remija.

Počelo je golom gostiju u 13. minutu kada je precizan bio Bitenkur, ali je za manje od deset minuta odgovorio Baku. Dodatna tri minuta kasnije preokret domaćih uz gol Bruksa.

I to je bilo tek zagrevanje za nastavak prvog poluvremena. Izjednačio je Verder u 36. minutu pogotkom Movalda, a nepun minut kasnije Vegorst je zatresao mrežu za novo vođstvo domaćih.

Tek što je meč nastavljen u drugom poluvremenu, Bruks autogolom vraća Verder u život, ali Vegorst ipak svom timu donosi pobedu golom u 76. minutu. Trijumf domaćih potvrdio je u petom minutu nadoknade Balek.

Gosti su meč završili sa igračem manje nakon što je u 80. minutu Movald dobio drugui žuti karton.