Keln iznenadio Dortmund

Bundesliga 28. nov. 202017:19 > 17:27
REUTERS/Leon Kuegeler

Fudbaleri Kelna priredili su najveće iznenađenje u devetom Bundeslige. „Jarčevi“ su na gostovanju savladali Borusiju iz Dortmunda 2:1, što im je prvi trijumf u ovogodišnjem šampionatu.

Blistao je u dresu Kelna vezista iz Tunisa Eljes Skiri, dvostruki strelac. Prvo je pogodio u devetom minutu posle odličnog centrašuta iz kornera Volfa. Prednost je duplirao u 60. minutu na gotovo identičan način. Sačekao je loptu na drugoj stativi i samo je plasirao u praznu mrežu. Domaći su uspeli do kraja samo da smanje golom Torgana Azara u 74. minutu.

Povezano

Bajern je, posle kiksa na domaćem terenu protiv Verdera u prošlom kolu, slavio na gostovanju protiv Štutgarta 3:1. Domaći su poveli preko Kulibalija u 20. minutu.Šampion Evrope je uzvratio do kraja poluvremena golovima Komana u 38. i Levandovskog u prvom minutu nadoknade.Trijumf je overio Daglas Kosta u finišu meča.

Najviše drame viđeno je u meču između Union Berlina i Ajntrahta, koji je okončan rezultatom 3:3. Za domaće su strelci bili Andrih u drugom i Kruze u šestom minutu, a za goste su precizni bili Andre Silva dva puta (27. i 37. minut) i Dost (79). Konačan skor postavio je iskusni Kruze u 82. minutu. Ceo meč za Ajntraht odigrao je Filip Kostić, reprezentativac Srbije.

Lajpcig je bio bolji od Arminije iz Bilefelda 2:1. Prvi gol je postigao Angelino u 29. minutu na asistenciju talentovanog 18- godišnjeg Lazara Saardžića. Prednost je duplirao Nkunku u 47. Poraz Arminije je ublažio Klos u 76. minutu. Za domaće je Sorlot promašio penal.

Miroljubivo je bilo u duelu Augzburga i Frajburga 1:1. Gosti su poveli preko Grifoa u 64, izjednačio je Vargas u 80. minutu.

Na tabeli Bajern ima 22 boda, Lajpcig je drugi sa 20, a Dortmund treći sa 18. Na začelju su Majnc i Arminija sa četiri, odnosno Šalke 04 sa tri boda.