Menš torpedovao Šalke na samo dno

Bundesliga 28. nov. 202020:22 > 20:28
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

U poslednjem meču subotnjeg programa devetog kola Bundeslige Borusija je u Menhengladbahu razbila Šalke 4:1.

S obzirom u kakvoj je formi Borusija, a u kakvoj Šalke, drugačiji ishod teško da je mogao da se zamisli. Menš je poveo u 15. minutu golom Nojhausa. Međutim, samo pet minuta kasnije Šalke odgovara i preko Ramana izjednačuje. Nada se pojavila kod gostiju iz Gelzenkirhena da bi mogli iz Borusija Parka da izvuku dobar rezultat i na krilima toga počnu da igraju bolje i odu iz opasne zone. Ali do poluvremena su bili opet u deficitu. Borusija je u 36. minutu postigla gol preko Venta za 2:1.

Markus Tiram je u 52. minutu učvrstio prednost i tada je bilo jasno da se Šalkeu sprema novi poraz. On je potvrđen u 80. minutu kada je Volf zatresao mrežu za konačnih 4:1.

Borusija je sedma na tabeli sa 15 bodova, dok je Šalke sada poslednji sa samo tri boda.