Rojs za pobedu Dortmunda, Ajntraht do 90. vodio 3:1…

Bundesliga 15. dec 202020:30 > 23:23
Andre Silva, Ajntraht Frankfurt
Alexander Scheuber/Getty Images

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta i Borusije iz Menhengladbaha odigrali su 3:3 u prvoj utakmici 12. kola nemačke Bundeslige, iako je domaći tim do 90. minuta imao dva gola prednosti. Nešto kasnije Borusija iz Dortmunda pobedila je Verder u Bremenu 2:1, a gol odluke dao je Rojs.

Ajntraht je bio na korak da prekinue seriju od osam mečeva bez trijumfa u prvenstvu (šest remija i dva poraza), ali ih je trostruki strelac Lars Štindl sprečio da prvi put od 3. oktobra upišu sva tri boda.

Borusija je odlično počela meč i povela je u 14. minutu pogotkom Štindla. Ipak, Ajntraht je u periodu od 22. do 32. minuta postigao tri gola i najavio da bi mogao da prekine neugodnu seriju.

Andre Silva je izjednačio iz penala, dva minuta kasnije Portugalac je još jednom matirao Jana Zomera, da bi Ajmen Markok u 32. minutu povisio na 3: 1 na asistenciju dvostrukog strelca.

Domaći su u 81. minutu ostali bez isključenog Davida Abrahama, a ubrzo je ponovo na scenu stupio raspoloženi Štindl. Nemac je u 90. minutu izjednačio iz penala, a u petom minutu nadoknade svom timu doneo bod.

Srpski reprezentativac Filip Kostić odigrao je ceo meč za Ajntraht. Borusija je šesta sa 18 bodova, dok Ajntraht ima četiti manje.

Borusija Dortmund pobedila je Verder u Bremenu 2:1. Poveli su gosti pogotkom Gerera u 12. minutu, našao se na pravom mestu i zakucao loptu po sredini gola.

Domaćin je izjednačio u 28. minutu, precizan udarac Kevina Mohvalda u donji desni ugao, ali u 78. minutu Marko Rojs promašuje penal, da bi odbitak sproveo u mrežu za vredna tri boda svog tima.

Zasluženo, pošto su gosti imali više prilika i sada su četvrti na tabeli sa 22 boda, po dva manje od Lajpciga i Bajerna i tri od Bajer Leverkuzena. Verder je 13. na tabeli sa 11 bodova.

Herta i Majnc remizirali su 0:0 u meču bez ijednog udarca u okvir gola, dok su Štutgart i Union Berlin odigrali nerešeno 2:2.

Vodili su Berlinci 2:0 golovima Fridriha i Avonijija, ali je u poslednjih pet minuta Štutgart stigao do boda pogocima Saše Kalajdžića u 85. i 90. minutu. I Union Berlin i Štutgart imaju po 18 bodova, na šestoj i sedmoj poziciji.