Ajntraht produbio krizu Menša i svog bivšeg trenera Hitera

Bundesliga 15. dec. 202120:49 > 20:50
Eintracht Frankfurt Ajntraht
Print screen/Sport Klub

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su kao gosti ekipu Borusije iz Menhengladbaha 3:2 u prvoj od pet utakmica 16. kola Bundeslige, koje su na programu u sredu.

Bundesliga

Gosti iz Frankfurta naneli su Borusiji četvrti uzastopni poraz u Bundesligi. Zanimljivo je da je na klupi ekipe iz Menhengladbaha sedeo Adolf Adi Hiter, austrijski trener koji je tri godine sa uspehom vodio ekipu Ajntrahta.

Domaći tim je poveo golom Nojhausa u 6. minutu, ali je Ajntraht izjednačio preko Borea u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Preokret je usledio u nastavku utakmice. Lindstrom je u 50. minutu doveo goste u vođstvo, izjednačio je četiri minuta kasnije Bensebaini iz jedanesterca, da bi pobedu ekipi iz Frankfurta doneo u 55. minutu Japanac Kamada prvim golom u sezoni.

U finišu meča igrači Borusije pokušali su svim silama da dođu bar do izjednačenja, ali je odlično na golu Ajntrahta branio Kevin Trap.

Ceo meč za goste odigrao je srpski reprezentativac Filip Kostić.

Ždrepci iz Menhengladbaha zapali su u veliku krizu. Ovo im je četvrti uzasopni poraz u Bundesligi nakon koga su ostali na 13. mestu sa 18 bodova. Ajntraht je sedmi sa 24.

U narednom kolu u subotu Borusija gostuje Hofenhajmu, dok Ajntrtaht dočekuje Majnc.