Ajntraht razbio Leverkuzen, Štutgart ubedljiv, pobeda Majnca

Guliver

Jedini nerešen ishod u prva četiri subotnja meča desetog kola Bundeslige viđen u Bremenu, gde su remizirali Verder i Menhengladbah – 2:2.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, Ajntraht je u Frankfurtu bio ubedljiv protiv posrnulog Bajer Leverkuzena – 5:1. Bio je ovo duel ekipa koje Nemačku predstavljaju u Ligi šampiona, ekipa koje su u potpuno drugačijim formama.

Povezano

I to je bilo vidljivo u njihovom međusobnom okršaju. Čini se da je presudni detalj viđen u finišu prvog poluvremena, kad je najpre Hradecki u 45+4. Minutu odbranio udarac Kolo Muanija. Igra je nastavljena, a tek posle tridesetak sekundi usledio je poziv iz VAR sobe, proverom je utvrđeno da je Finac bio sa obe noge van linije.

Jedanaesterac je ponovljen, odgovornost je ovoga puta preuzeo Kamada, koji je bio precizan. Leverkuzen je izjednačio preko Hinkapijea u 56. minutu, ali je to bilo sve od njih u ovom duelu. Samo dva minuta kasnije Kolo Muani je postigao gol za vođstvo.

A potom je usledila fantastična kontra i realizacija Lindstroma, u stilu Karela Poborskog, elegentno je u trku lobovao Hradeckog za ovacije domaćih navijača. Hinkapi je u 72. minutu načinio dvostruku štetu svom timu, skrivio je još jedan jedanaesterac, usput dobio drugi žuti karton, a Kamada je još jednom bio precizan. Na kraju, pogodio je i Alario u 86. minutu.

U duelu davljenika, Štutgart je pred svojim navijačima ostvario veoma važan trijumf protiv fenjeraša Bohuma – 4:1. Švabe su imale dva gola prednosti, pogađali su Silas iz jedanaesterca u trećem i Ahamada u 22. minutu, a gosti su se vratili u igru golom Colera u 29. minutu.

Ipak, u nastavku igre domaći su bili odlični, Silas je pogodio u 64, a Endo u 71. minutu, a Štutgart je potom rutinski proveo meč kraju. Za goste je čitav meč odigrao reprezentativac Srbije Erhan Mašović.

Verder u Bremenu ne zna za pobedu protiv Majnca od 2012. Godine, tako je ostalo i posle novog njihovog duela, gosti su slavili sa 2:0. Golove za Majnc postigli su Ingvartsen u 36. I Jae-Sung u 66. minutu. Ova dva tima su sada poravtana u sredini tabele, sa po 15 bodova.

Pobednika nije bilo samo u Volfsburgu, gde su istoimeni domaći tim i Borusija iz Menhengladbaha remizirali – 2:2. Gosti su dva puta imali prednost, posle golova Tirama u 13, odnosno 48. minutu. Nije im to bilo dovoljno za trijumf, prvi put je izjednačio Gerhard u 43, konačan rezultat postavio je Marmuš u 69. minutu.