Autogol za minimalac Švaba, derbi Berlina bez pobednika

Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Štutgarta pobedili su Verder Bremen na svom terenu u 27. kolu Bundeslige rezultatom 1:0.

Jedini gol na Mercedes benc areni delo je igrača gostiju Ludviga Augustinsona, koji je nespretnom intervencijom u 81. minutu zatresao sopstvenu mrežu i naneo svom timu treći uzastopni poraz.

Ne računajući taj momenat, videli smo još samo dve zanimljive situacije. U 11. minutu je Verder mogao do prednosti preko Romana Šmida, ali je njegov udarac zaustavio golman Štutgarta Gregor Kobel, dok je u 58. pokušaj veziste Švaba Matea Klimovica odbranio Jirži Pavlenka na drugoj strani.

U taboru poraženih nije bilo srpskog defanzivca Miloša Veljkovića zbog povrede.

Štutgart je sedmi na tabeli sa 39 bodova, koliko ima i osmoplasirana Borusija Mehengladbah. Verder je 13. sa 30 poena, poput Hofenhajma.

Derbi Berlina između Uniona i Herte završen je nerešeno 1:1.

Andrič je doveo domaće do prednosti u 10. minutu, da bi Lukebakio u 35. doneo bod gostima.

Union Berlin je sedmi na tabeli sa 39 bodova. Herta je 14. sa 25.