Bajer moćan u Augsburgu, tri pobede domaćih

Bundesliga 28. avg. 202117:32 > 17:37
Bajer, Florijan Niderlehner
Andreas Schaad/Getty Images

Fudbaleri Bajera, Kelna, Majnca i Frajburga ostvarili su pobede u subotnjim mečevima trećeg kola Bundeslige.

Bajer je ubedljivo slavio na gostovanju Augsburgu 4:1 i posle nekompletne treće runde lider je takmičenja sa sedam bodova, koliko ima i Frajburg koji je u gostima bio bolji od Štutgarta 3:2.

Aspirindžije su posle četvrt časa igre vodile 2:0, a neverovatan je podatak da su oba gola postigli igrači Augsburga – Iago i Niderlehner.

Niderlehner je u 30. minutu prepolovio prednost Bajera, ali su gosti u nastavku preko Šika i Virca došli do ubedljivog trijumfa pred duel sa Dortmundom koji je na programu 11. septembra. Augsburg ima samo bod.

Frajburg je u meču u kome su svi golovi viđeni u provm poluvremenu savladao Štutgart u gostima 3:2.

Korejac Jeong Jeong je u prvih deset minuta dva puta matirao golmana „Švaba“ Milera, Holer je u 28. doneo velikih 3:0 svom timu, a Štutgart je u poslednjnim trenucima prvog poluvremena smanjio pogocima Mavropanosa i Al Gadiuija.

Keln je pred svojim navijačima trijufmovao protiv Bohuma 2:1, Majnc je bio ubedljiv u duelu sa Grojter Firtom 3:0, dok je Arminija uspela u finišu da izvuče bod protiv Ajntratha (1:1) za koji zbog povrede nije igrao Filip Kostić.

Sve golove pogledajte na našem Jutjub kanalu.

3. kolo

Arminija – Ajntraht 1:1 (Vimer 86. – Hauge 22)

Augsburg – Bajer 1:4 (Niderlehner 30. – Iago autogol 3, Niderlehner 14. autogol, Šik 75, Virc 81)

Keln – Bohum 2:1 (Šaub 82, Lemperle 90+1. – Coler 90+4)

Majnc – Grojter Firt 3:0 (Lukoki 15, Salai 18, Stoger 90+2)

Štutgart – Frajburg 2:3 (Mavropanos 45, Al Gadiui 45+2. – Jeong Jeong 3, 9, Holer 28)

18:30 Bajern – Herta