Bajer „prepisao“ Gladbahu četiri gola za ubedljivu pobedu

Bundesliga 21. avg 202120:39 > 20:50 0 komentara
Patrik Šik
Lars Baron/Getty Images

Poslednji meč subotnjeg programa drugog kola nemačke Bundeslige doneo je ubedljivu pobedu Bajera u Leverkuzenu protiv Borusije Menhengladbah – tim sa "Bajarene" bio je bolji od crno-belih rezultatom 4:0 (2:0).

Bunedsliga:

Samopouzdanje koje je tim iz Menhengladbaha stekao na otvaranju sezone posle remija sa aktuelnim prvakom Bajernom, sirgurno je splasnulo posle duela sa ekipom iz Leverkuzena.

Sve je počelo autogolom – Jan Zomer ga je „skrivio“ već u trećem minutu kada se lopta posle jednog udarca odbila od njegove noge u gol.

U osmom minutu bilo je 2:0 – Musa Dijabi je odlično prošao po desnoj strani i dodao do češkog napadača Patrika Šika, koji je odličnio primio loptu i precizno šutirao.

Imao je veliku priliku gost iz Menhengladbaha da smanji zaostatak krajem poluvremena, ali u 42. minutu penal nije iskoristio iskusni vezista Lars Štindl.

Bajer je iskoristio „poklon“ i nastavio da „mrvi“ protivnika i u drugom poluvremenu – u 55. minutu Francuz Dijabi je bio u ulozi golgetera, a asistirao mu je Holanđanin Mičel Baker.

Konačnih 4:0 postavljeno je u 87. minutu kada je Nadim Amiri pogodio posle dodavanja Florijana Virca.

Borusija sada ima jedan bod iz dva kola i u narednoj rundi igra protiv Uniona u prestonici. Leverkuzen je stigao do četvrtog boda jer je u prvom kolu remizirao upravo sa Berlncima. Seledeći protivnik biće im Augzburg u Bavarskoj naredne nedelje.

Mečeve Bundeslige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.