Bajern ne voli tuđe rođendane, Švabe zaslužile bod u Minhenu

Bajern Štutgart Tor zum 1-0 durch Mathys Tel FC Bayern 39 mit Hiroki It / Ito Stuttgart 21 und Florian Müller / Müller Stuttgart 1 GER, DFB, FC Bayern Muenchen vs. VFB Stuttgart / 10.09.2022, Allianz Arena, Muenchen, GER, DFB, FC Bayern Muenchen vs.
nordphoto GmbH/Straubmeier via Guliver image

Fudbaleri Štutgarta su pred gostovanje Bajernu u Minhenu dan ranije proslavili 128. rođendan kluba, a onda su šampionu Nemačke uspeli da otkinu jedan bod golom iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bundesliga

Nisu Bavarci blistali, video se umor nakon teškog gostovanja u Milanu i pobede nad Interom od 2:0 u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Trener Nagelsman je promenio šest igrača u startnoj postavi, šansu je dao i nekim mlađim igračima, a to je na pravi način iskoristio 17-godišnji Francuz Matis Tel i postao najmlađi strelac Bajerna u takmičarskim mečevima (17 godina i 136 dana).

Tel je doveo Bajern u vođstvo u 36. minutu nakon odličnog prodora još jednog mladog igrača, 21-godišnjeg Kanađanina Alfonsa Dejvisa.

Bajern Mathys Tel re mit Alphonso Davies Fussball 1. Bundesliga Saison 2022/2023 6. Spieltag FC Bayern Muenchen - VfB Stuttgart 10.09.2022 JUBEL FC Bayern Muenc
Guliver image (Tel i Dejvis)

Gosti su se pokazali kao čvrst protivnik. Poništena su im čak dva gola, jednom su pogodili prečku (Girasi) i posle svega zaslužili jedan bod. Ali do njega su došli posle prave drame…

Najpre su uspeli da izjednače preko Fihriha u 57. minutu, ali je samo tri minuta kasnije još jedan supertinejdžer u timu Bajerna 19-godišnji Džamal Musijala ponovo vratio gol prednosti za Bavarce.

Konačno, u sudijskoj nadoknadi vremena, nakon VAR provere dosuđen je penal za Švabe zbog prekršaja De Lihta, a Francuz Girasi sigurno je izveo najstrožu kaznu i matirao Nojera za konačnih – 2:2!

Sa ostalih mečeva igranih od 15.30 svakako treba izdvojiti derbi između RB Lajpciga i Borusije Dortmund. Domaći tim sa novim trenerom Markom Rozeom pobedio je više nego ubedljivo golovima Orbana u šestom, Soboslaija u 45. i Haidere u 84. minutu.

Lajpcig Borusija Dortmund Willi Orban li., verdeckt4, RB Leipzig trifft gegen Torwart Alexander Meyer 33, Dortmund , *** RB Leipzig Dortmund 10 09 2022 Leipzig, 10 09 2022, Red Bull Arena, Football, Bundesliga, Matchday 6 , RB Leipzig vs BVB Borussia Dortmund , Goal for RB Leipzig In picture Willi Orban li , obscured4, RB Leipzig scores against goalkeeper Alexander Meyer 33, Dortmund , Picture Point RB Leipzig - Dortmund / 10.09.2022 Leipzig, 10.09.2022, Red Bull Arena, Fussball, Bundesliga, 6. Spieltag , RB Leipzig
Giliver image

„Vukovi“ Nike Kovača iskoristili su loš trenutak i umor igrača Ajntrahta nakon teškog poraza u Ligi šampiona protiv lisabonskog Sportinga (0:3) i naneli mu još jedan poraz pred njegovim navijačima u Frankfurtu. Gol za tri boda postigao je Francuz Lakroi na asisrtenciju hrvatskog internacionalca Brekala.

(Baku Volfsburg i Kamada Ajntraht) Ridle Baku coach VfL Wolfsburg 20 Daichi Kamada Eintracht Frankfurt Fussball Bundesliga: Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg, Deutsche Bank Park, Frankfurt, 10.09.2022 Ridle Baku (Trainer
BEAUTIFUL SPORTS/Gawlik via Guliver image (Baku Volfsburg i Kamada Ajntraht)

Rezultati i strelci: Bajern – Štutgart 2:2 (Tel 36, Musijala 60 – Fihrih 57, Girasi 90+2. penal), RB Lajpcig – Borusija Dortmund 3:0 (Orban 6, Soboslai 45, Haidera 84), Hofenhajm – Majnc 4:1 (Kramarić 53, Promel 69, Dabur 80, Kaderabek 90+1 – Kor 83. Crveni karton Hak iz Majnca u 41. Kramarić promašio penal u 43), Ajntraht Frankfurt – Volfsburg 0:1 (Lakroi 60), Herta Berlin – Bajer Leverkuzen 2:2 (Serdar 56, Rihter 74 – Demirbaj 49, Šik 79). Od 18.30 igraju Šalke i Bohum.