Bajernu dovoljno poluvreme, Dortmund deklasirao Štutgart

REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Bajerna slavili su protiv Hofenhajma u gostima u meču 11. kola Bundeslige. Minhenski tim trijumfovao je rezultatom 2:0.

Meč je praktično bio rešen u prvom poluvremenu, a Bajern je od starta nametnuo svoj ritam.

Već u 18. minutu gosti su stigli do prednosti, a strelac je bio Musijala, posle asistencije Gorecke.

Samo 20 minuta kasnije, Bavarci su duplirali prednost. U strelce se tada upisao Čupo-Moting, a Gnabri je bio asistent.

U nastavku su obojica trenera mnogo menjala, Andrej Kramarić ušao je u igru u 61. minutu za domaći tim, a do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Bajern nakon ove pobede ima 22 boda, jedan manje od Uniona iz Berlina koji je lider na tabeli.

Hofenhajm je ostao na 17 bodova. U sledećem kolu Bajern dočekuje Majnc, dok će Hofenhajm u goste Kelnu.

Borusija Dortmund je kod kuće deklasirala Štutgart 5:0. Belingam se u strelce upisao drugom i 53. minutu, a pogađali su još Zile, Rejna i Mukoko. Mogao je Štutgart do gola u završnici, ali je VAR poništio pogodak Fajfera u 89. minutu, zbog ofsajda.

Dortmund je četvrti sa 19 bodova i sledi mu gostovanje Ajntrahtu. Štutgart ostaje na osam bodova i na 16. mestu, a u sledećem kolu dočekuje Augzburg.

Bajer Leverkuzen i Volsfburg su podelili bodove 2:2. Dijabi je u 17. minutu doneo prednost Bajeru, iako je i sedam minuta ranije mogao do pogotka sa bele tačke, ali je bio neprecizan.

Gosti su do izjednačenja stigli u 28. minutu, autogolom Roberta Andriha.

#social-embed_0

Volfsburg je bolje otvorio drugo poluvreme i do prednosti došao pogotkom Arnolda iz penala, ali je konačnih 2:2 postavio Frimpong golom u 76. minutu i tako doneo bod svom timu.

Zanimljivu utakmicu odigrali su i Augzburg i Lajpcig – taj duel završen je takođe bez pobednika 3:3, a Lajpcig je do boda stigao u samoj završnici.

Beriša je iz penala u 34. minutu doneo prednost domaćem timu, a Demirović je u 51. upravo na asistenciju Beriše povisio na 2:0.

Činilo se da će domaćin u potpunosti dominirati kada je Vargas u 64. doneo 3:0, a u ulozi asistenta se ponovo našao Beriša.

Ipak, nisu se predavali gosti. Silva je u 73. minutu prvi put zatresao mrežu Augzburga, a za bod su se postarali Nkunku i Novoa Ramos golovima u 89. i 90. minutu.

Frajburg je rezultatom 2:0 dobio Verder, a golove su postigli Kubler u 56. i Grifo u 80. minutu iz penala.

Utakmice Bundeslige pratite ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.