Dva meča – dva remija u Bundesligi

Bundesliga 7. mar 202120:05 > 20:09 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Duel između Kelna i Verdera u 24. kolu nemačke Bundeslige završen je bez pobednika. Krajnji rezultat bio je 1:1.

Keln je imao više vremena loptu u posedu na svom terenu, ali su oba tima uputila dvocifren broj udaraca ka golu rivala.

Domaći su imali nekoliko izglednih prilika u prvom delu utakmice, ali golovi nisu viđeni. Zapretio je Keln i početkom drugog poluvremena, ali bez uspeha.

Ubrzo je stigla kazna. Verder je poveo u 66. minutu. Stelac gola bio je Džošua Sargent, koji je glavom loptu smestio u mrežu posle asistencije Šmida.

Nastojali su igrači Kelna da dođu do izjednačenja, što su konačno i uspeli u 83. minutu. Precizan je bio iskusni Jonas Hektor, koji je pogodio po sredini gola.

Ekipa iz Bremena je sada 12. na tabeli sa 27 bodova. Keln je prekinuo niz od tri poraza i sada je 14. u poretku sa 22 boda.

Arminija i Union Berlin su odigrali bez golova. Domnaći tim je ostao u zoni ispadanja sa 19 bodova, dva manje od Herte koja je prva iznad crte, dok je Union Berlin sermi sa 35 bodova.