Bivši prvak Evrope poklekao, Darmštat ozbiljan kandidat

Bundesliga 19. avg 202220:46 > 20:58 0 komentara
Darmtšat, HSV
Image ID: 1013956206 via Guliver

U petak su na programu bile dve utakmice druge lige Nemačke, a na čelo tabele „Cvajte“ se posle trijumfa u derbiju popeo Darmštat. „Ljiljani“ su kao gosti na „Folksparkštadionu“ rezultatom 2:1 (2:0) savladali HSV.

Cvajtu u direktnim prenosima gledajte na kanalima Sport kluba.

Bila je to četvrta pobeda zaredom za Darmštat, koji sada ima 12 bodova i nalazi se na čelu tabele. Ekipa iz Hamburga doživela je drugi poraz u sezoni i ma 9 bodova.

Cvajta:

Silovito je krenuo Darmštat i imao je vođsvo 2:0 već posle sedam minuta – Fajfer je pogodio u čevrtom minutu, a Tic u sedmom. Ipak, u drugom poluvremenu su se našli u problemima kada je u 58. minutu drugi žuti karton dobio Albanac Gjasula. Ipak, i HSV je imao problema sa disciplinom – meč su završili sa devetoricom jer su Opoku u 64. i Kenigsderfer u 89. minutu dobili direktne crvene kartone. Jedini gol za domaćina postigao je upravo Ransford-Jeboa Kenigsgerfer, ofanzivac iz Gane.

U narednom kolu Darmštat dočekuje Hajdenhajm, a HSV gostuje Nirnbergu.

Hanover je kao gost u Magdeburgu dominantno pobedio sa 4:0 (2:0). Strelci su bili Bajer u 14, Krajnc u 44, Muroja u 56. i Tojhert u 90+1. minutu.

Hanover posle lošeg starta ima dve vezane pobede, dok je Magdeburg u pet kola osvojio tek tri boda.