Bohum tresao okvir gol, Lajpcig ga dao za pobedu

Bundesliga 27. feb 202217:32 > 18:01
Kristofer Nkunku
REUTERS/Matthias Rietschel

Fudbaleri Lajpciga savladali su Bohum u gostima sa 1:0 (0:0) u prvom nedeljnom meču 24. kola Bundeslige.

To je treći uzastopni trijumf Lajpciga, i to protiv u poslednje vreme nezgodnog Bohuma koji je doživeo prvi poraz u poslednjih pet utakmica.

Lajpcig je četvrti na tabeli sa 40 bodova, koliko imaju i Frajburg i Hofenhajm na petoj i šestoj poziciji. S druge strane, Bohum je 11. sa 29 bodova.

Gol odluke postigao je rezervista Kristofer Nkunku u 82. minutu. Francuz je tako potvrdio da je u izvanrednoj formi, bio je to njegov šesti gol u isto toliko utakmica u svim takmičenjima. Asistent je bio Hendrihs, a Nkunku je precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Bio je to jedini udarac u okvir gola za ekipu Lajpciga u celom meču.

Moglo je sve da bude i mnogo drugačije, jer je samo četiri minuta ranije Kristofer Antvi-Ađei pogodio stativu Lajpciga udarcem glavom. Prethodno je Bohum još jednom bio vrlo blizu golu, kada je Losila u 71. minutu pogodio prečku.

U narednoj rundi, Bohum 5. marta čeka Grojterfirt, dok Lajpcig istog dana dočekuje Frajburg.