Brant super džoker Dortmunda, Štutgart bez sreće

Bundesliga 8. apr 202222:28 > 23:03 0 komentara
Brant Borusija 08.04.2022, Fussball 1. Bundesliga 2021/2022, 29. Spieltag, VfB Stuttgart - Borussia Dortmund, Mercedes-Benz-Arena Stuttgart. Julian Brandt Borussia Dortmund jubelt. 08.04.2022, Fussball 1. Bundesliga 2021/2022, 29. Spieltag, VfB Stuttgart - Borussia Dortmund, Mercedes-Benz-Arena (Stut
Guliver image

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su kao gosti ekipu Štutgarta sa 2:0 u prvoj utakmici 29. kola Bundeslige.

Bundesliga

Počeo je tužno, već u prvom minutu mladi Amerikanac, 19-godišnji Đovani Rejna doživeo je povredu i morao je da napusti teren.

Zamenio ga je povremeni nemački reprezentativac Julijan Brant i upravo je on doveo goste iz Dortmunda u vođstvo.

Bilo je to u 12. minutu. Brza kontra fudbalera u žuto-crnim dresovima i šesti gol u sezoni Branta na asistenciju Erlinga Holanda.

Gol je najpre poništen zbog navodne ofsajd pozicije, ali je nakon provere i konsultacije VAR-a pogodak priznat.

Prvo poluvreme završeno je tim rezultatom, a onda je u 72. minutu Julijan Brant primio loptu od kapitena Marka Rojsa i sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem ponovo matirao golmana Florijana Milera.

SofaScore

Nakon ove pobede ekipa Marka Rozea još više se učvrstila na drugoj poziciji sa 60 bodova, devet više i utakmicom više od Leverkuzena. Šampion Bajern je prvi sa 66 bodova i utakmicom manje od Borusije Dortmund.

Štutgart nije imao sreće da iskoristi svoje šanse. Doživeo je poraz posle četiri bundesligaške utakmice i nalazi se na ivici, na 15. mestu sa samo bodom više od Arminije Bilefeld i Herte, ekipa koje se nalaze u zoni ispadanja.