Bundesliga: Preokret Vukova protiv Kostićevog Ajntrahta

Bundesliga 11. dec 202022:54 2 komentara
Vout Veghorst
REUTERS/Ronny Hartmann

U prvoj utakmici 11. kola Bundeslige ekipa Volfsburga pobedila je na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta 2:1.

Poveli su gosti u 63. minutu golom iz penala, koji je izveo bivši napadač Volfsburga, Holanđanin Bas Dost.

Vukovi su do izjednačenja došli takođe golom sa bele tačke. Egzekutor je u 76. minutu bio još jedan Holanđanin, Vout Veghorst.

Isti igrač je dva minuta pre kraja regularnog dela iskoristio odličnu asistenciju Šlagera i potpuno preokrenuo rezultat u korist domaćeg tima.

Efikasni Veghorst je sa ova dva pogotka stigao do brojke od devet golova u sezoni i izbio na treće mesto Liste strelaca Bundeslige, iza napadača Bajerna i Dortmunda – Levandovskog (12) i Holanda (10).

Ceo meč za goste iz Frankfurta odigrao je reprezentativac Srbije Filip Kostić.

Ovom pobedom Vukovi su se izjednačili sa trećeplasiranim RB Lajpcigom. Oba tima imaju po 21 bod, jedan manje od drugoplasiranog Bajera iz Leverkuzena, dva od šampiona Bajerna.