Četvrta pobeda Verdera, remi Auea i Hamburga

Bundesliga 1. okt 202121:01 0 komentara
Selim Sudheimer/Getty Images

Deveto kolo 2. Bundeslige počelo je u petak pobedom Verdera na Hajdenhajmom. Aue i Hamburg igrali su nerešeno.

Verder je ostvario četvrtu pobedu u sezoni, pošto je na svom Vezeru slavio nad Hajdenhajmom  rezultatom 3:0.

Uprkos dobrim napadima jednog i drugog tima u prvom delu igre, mreže su ipak mirovale, da bi u drugom poluvremenu gledoci na stadionu u Bremenu videli tri pogotka svojih ljubimaca.

Prvi gol viđen je u 50. minutu, kada je najbolji strelac tima Dukš veoma dobrim centaršutem pronašao Fridla koji je na lep načinao matirao Milera.

Samo stotinak sekundi kasnije Verder je duplirao prednost, nakon greške golmana Hajndenhajma strelac je bio Dukš, koji je stigao do četvrtog gola u sezoni.

Konačan rezultat postavio je Tomale koji je pogodio sopstvenu mrežu u 64 minutu. Verder je tako došao do trijumf anakon dva uzastopna poraza, dok je Hajednhajmu ovo tek drugi neuspeh u prvenstvu.

U drugom meču dana, Aue i Hamburger su podelili bodove, a rezultat je bio 1:1. Antonio Jonjić je doveo domaći tim do prednosti u 23 minutu.

I kada je delovalo, da Aue sigurno korača ka prvoj pobedi u novoj sezoni, defanzivac Dirk Karlson postigao je autogol u četvrtom minutu sudijske nadoknade i tako poklonio bod Hamburgeru, koji ih sada ima 14. Sa druge strane, Aue je ostao u opasnoj zoni sa četiri osvojena boda.