Četvrtoligaš Bajeru servirao gorku pilulu u Kupu

Bajer Leverkuzen
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Veliko iznaneđenje dogodilo se u osmini finala Kupa Nemačke. Četvrtoligaš Rot Vajs Esen na svom terenu eliminisao je jednog od favorita takmičenja i aktuelnog vicešampiona Bajer Leverkuzen posle produžetaka 2:1.

Pre oko mesec dana Aspirindžije su bile u samom vrhu, a u jednom trenutku i na prvom mestu Bundeslige. A sada se grčevito bore za mesto koje vodi u Ligu šampiona i doživeli su epsku blamažu. Četvrtoligaš je na svom terenu odoleo napadima gostiju, koji je u predviđenih 90 minuta imao 63% poseda, ukupno 26 šuteva na gol, od čega devet u okvir gola. Rot Vajs je sve izdržao i izborio produžetak.

Ipak, kapitulacija je konačno usledila. Na isteku prvog produžetka Leon Bejli postiže gol za ekipu iz Leverkuzena i malo ko je mislio da time nije i formalizovan odavno upisan prolaz. Ipak, kada su Nemci u pitanju, ništa ne treba štiklirati dok se ne odsvira kraj. Domaćin se vratio i doduše tek u 108. minutu pokazao da može da ugrozi gol protivnika, ali to je bilo dovoljno i da zatrese mrežu. Kefkir je bio strelac izjednačujućeg gola, a potpuni šok za favorita iz Leverkuzena dogodio se u 117. minutu kada je Engelman zatresao mrežu i režirao potpuni preokret. Do kraja je ostalo 2:1 za istorijski plasman ekipe iz Esena među osam najboljih.

Tamo se našla očekivano, ali uz dosta muke i Borusija iz Dortmunda. Milioneri su na svom stadionu već posle 16 minuta vodili 2:0 protiv Padeborna golovima Džana i Sanča. A onda u 79. minutu Džustvan je smanjio na 2:1. U petom minutu nadoknade VAR je poništio gol Erlingu Holandu, a u osmom je dosuđen penal za goste koji je realizovao Ovusu za produžetke. Ipak, posle samo pet minuta u dodatnom vremenu Holand postiže gol, ispostaviće se dovoljan za pobedu i prolaz u četvrtfinale.

Među osam najboljih plasirali su se Bajernom dželat Kil koji je posle penala savladao Darmštat i Verder koji je rutinski 2:0 savladao kod kuće Grojter Firta.