Član Cvajte izbacio Bajern iz Kupa Nemačke!

Bundesliga 13. jan 202123:35 > 23:36 3 komentara
Holštejn Kil
REUTERS/Fabian Bimmer

Fudbaleri Holštejn Kila, članovi nemačke Druge lige, eliminisali su minhenski Bajern u 1/16 finala Kupa pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca slavili 6:5 (2:2).

Aktuelni šampion Evrope poveo je preko Serža Gnabrija u 14. minutu, asistent je bio Tomas Miler.

Domaći tim uspeva da izjednači preko Fina Bartelsa u 37. minutu.

Gol za novu prednost Bavaraca koji su branili trofej osvojen prošle godine postigao je Liroj Sane već u trećem minutu drugog dela. Ipak, meč je u produžetke odveo Hauke Val golom u poslednjem minutu.

U dodatnih 30 minuta nije bilo promene rezultata i o putniku u osminu finala odlučivali su penali. Prvih pet izvođača na obe strane bili su precizni, a odlučujuči je bio nerealizovan jedanaesterac Španca Marka Roke u šestoj seriji.

Veliku pobedu trećeplasiranoj ekipi Cvajte doneo je strelac prvog pogotka Bartels.

Golman gostiju Manuel Nojer je na ovom meču po 410. put čuvao mrežu Bajerna i izjednačio se sa legendarnim Lotarom Mateusom.