Cvajta: Darmštatu derbi kola, Hanzi presudila braća Kinsombi

Cvajte Darmštat Hanover 04.11.2022, xfux, Fussball 2.Bundesliga, SV Darmstadt 98 - Hannover 96, emonline, emspor, v.l. Matthias Bader (SV Darmst
Guliver image

Fudbaleri Darmštata pobedili su na svom terenu ekipu Hanovera sa 1:0 u debi meču 15. kola druge nemačke lige, Cvajte.

Cvajta

Jedan od ključnih momenata dogodio se u 30. minutu kada je arbitar dosudio penal i pokazao crveni karton defanzivcu gostiju Filu Nojmanu zbog igranja rukom. Stekao se utisak da je prestrogo isključen, iako je sudija Benjamin Kortus odluku doneo nakon VAR-a.

Međutim, Tobijas Kempe nije uspeo da realizuje najstrožu kaznu za Darmštat. Sjajno je intervenisao Ron-Robert Ciler i odbranio udarac.

Međutim, sa igračem više domaći tim je nastavio sa napadima i konačno u 63. minutu Marvin Melem sjajno postigao je efektan gol nakon kornera koji je izveo kapiten Fabijan Holand.

Darmštat je ovom pobedom, devetom u 15 utakmica, povećao prednost na tabeli. Sad sa utakmciom više ima četiri boda više od slavnog Hamburgera SV. Hanover je ostao na mestu broj pet.

U drugom meču 15. kola igranom u petak, pretposlednji Sandhauzen napravio je iznenađenje i kao gost povedio u Roštoku ekipu Hanze sa 1:0. Gol je postigao Kristijan Kinsombi u 45. minutu. Asisten je bio njegov stariji brat David Kinsombi.

U subotu i nedelju na programu su i ostali mečevi 15. kola.

Sve utakmice Bundeslige 1 i Bundeslige 2 (Cvajta) možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.