Cvajta: Dinamo ubedljiv protiv Verdera, remi u Hamburgu

Bundesliga 26. sep 202115:30 > 15:40
Thomas Eisenhuth/Getty Images

Dinamo je u Drezdenu slavio ubedljivu pobedu protiv Verdera 3:0 u meču osmog kola Cvajte. Imali su i gosti iz Bremena svojih šansi, ali ih nisu koristili.

Daferner je u 40. minutu doneo prednost domaćima. Isti igrač je povećao na 2:0 u 66. minutu. Konačni rezultat postavio je Šroter u 75.

Dinamo je na šestom mestu sa 13 bodova, dok je Verder na 11. sa 11 bodova.

Hamburger i Nirnberg su podelili bodove, pošto je meč u Hamburgu završen rezultatom 2:2. Poveli su gosti u 22. minutu, kada je sa bele tačke pogodio Valentini. Ipak, već u 34. je izjednačio Galcel.

Početkom drugog poluvremena je Nirnberg ponovo bio u prednosti, pošto se u strelce upisao Tempelman. Ipak, Glacel je ponovo doneo radost domaćim navijačima u 80. minutu.

Nirnberg je peti na tabeli sa 14. bodova, Hamburger zauzima sedmo mesto sa 13.

Sandhauzen je slavio na gostovanju Hanoveru 2:1. Hon u 73. i Kejta-Ruel u 78. minutu su doneli prednost gostujućem timu. Kajzer je u 82. postigao gol za domaće.

Hanover je 13. na tabeli sa 10 bodova, Sanhauzen je 16. u poretku sa sedam bodova.