Cvajta: Fortuna ubedljiva protiv Arminije za četvrto mesto

Bundesliga 1. okt 202216:51 0 komentara
Merkur Spiel-Arena in Düsseldorf Ao Tanaka Düsseldorf , links - Robin Hack Bielefeld Fußball 2. Bundesliga 10. Spieltag Fortuna Düsseldorf - Arminia Bielefeld am 01.10.2022 in der Merkur Spiel-Arena in Dü
Guliver image

U prvim utakmicama subotnjeg programa 10. kola Cvajte pobedu je zabeležila samo ekipa Fortune iz Diseldorfa.

Cvajta

Na Merkur-Špil Areni nekadašnji članovi elitne Bundeslige prikazali su odličan fudbal, a slavio je domaći tim sa 4:1.

Golove su postigli Apelkamp u 21, 66, Japanac Tanaka u 47. i Oberdorf u 76. minutu za Fortunu, Hak u 34. minutu (iz penala) za goste iz Bilefelda.

Fortuna je nakon ove pobede „skočila“ na četvrto mesto na tabeli Cvajte.

Holštajn je u Kilu poveo protiv Hanzu iz Roštoka golom nekadašnjeg igrača Šalkea Fabijana Resea iz jedanesterca u 28. minutu, ali je bod gostima doneo Hinterser dva minuta pre kraja utakmice.

U Firtu su poveli gosti iz Saundhauzena pogotkom Ešvajna u 12. minutu, izjednačio je Amerikanac Džulijan Grin na samom početku drugog poluvremena.

Rezultati prvih subotnjih utakmica 10. kola Cvajte: Grojter Firt – Sandhauzen 1:1, Holštajn Kil – Hanza Roštok 1:1, Fortuna Dizeldorf – Arminija Bilefeld 4:1. Od 20.30 igraju St. Pauli – Hajdenhajm.