Cvajta: Hanza slavi bivšeg „Gusara“, siguran Kajzerslautern

Bundesliga 21. avg 202215:38 > 15:44 0 komentara
hanza Lukas Daschner FC St. Pauli und Lukas Scherff Hansa Rostock Rostock, Deutschland 21. August 2022: 2. BL - 2022/2023 - FC Hansa Rostock vs. FC St. Pauli v. li. im Zweikampf Lukas D
Fotostand/Voelker via Guliver image

U nedelju su odigrane poslednje tri utakmice petog kola druge nemačke fudbalske lige Cvajte, pobede su zabeležili Hanza i Kajzerslautern.

Povezane vesti

U malom derbiju u Roštoku domaći tim je savladao St. Pauli sa 2:0. Gosti iz Hamburga, popularni „Gusari“, potpuno su podbacili, možda je tome kumovalo i rano vođstvo Hanze.

Domaćin je već u prvih 15-tak minuta stekao dva gola prednosti i održao to vođstvo do kraja utakmice.

Istakao se 30-godišnji Kai Preger. Postigao je vodeći gol u četvrtom minutu, da bi u 17. asistirao  Holanđaninu Džonu Verhoeku, bivšem igraču upravo St. Paulija, koji je na atraktivan način – makazicama – zatresao mrežu svog nekadašnjeg kluba!

Veliku pobedu ostvario je i Kajzerslautern na gostovanju u Firtu i to posle preokreta. Vodio je domaći Grojter posle prvog poluvremena, ali su u nastavku meča Crveni đavoli vrlo brzo okrenuli rezultat u svoju korist – 1:3.

U duelu između Hajdenhajma i Arminije iz Bilefelda bilo nerešeno 1:1, a oba pogotka viđena su u prvih desetak minuta meča.

Rezultati i strelci: Hanza Roštok – St. Pauli 2:0 (Preger 4, Verhoek 17), Grojter Firt – Kajzerslautern 1:3 (Rašl 13 – Heršer 46, Vunderlih 54, Redondo 79), Hajdenhajm – Arminija Bilefeld 1:1 (Klajndinst 3 – Hak 10).

Posle petog kola Hajdenhajm i Kajzerlsautern se nalaze na deobi trećeg i četvrtog mesta sa po 10 bodova, dva manbje od vodećeg tandema Paderborna i Darmštata.