Cvajta: Holštajn u gostima savladao Halimbegovićev tim

Bundesliga 23. jan 202215:38 0 komentara
Holštajn Kil
Lars Baron/Getty Images

U nedelju su na programu bile dve utakmice drugog ranga nemačkog fudbala – Hanover je na domaćem terenu remizirao za Dinamom iz Drezdena, dok je Holštajn Kil došao do tri boda na gostovanju u Regensburgu.

Hanover i Dinamo Drezden odigrali su 0:0, pa su oba tima sa po 24 boda na deobi 12. pozicije tabele. Domaćin je uglavnom imao inicijativu, ali nije uspeo da dođe do pogotka.

Cvajta:

U narednom kolu Dinamo dočekuje Hanzu, dok će Hanover igrati na strani protiv Hajdenhajma.

Regensburg je doživeo peti poraz u poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima – na domaćem terenu porazila ih je posle preokreta ekipa Holštajna iz Kila rezultatom 2:1 (1:1).

Tim Mersada Selimbegovića, 42-godišnjeg stručnjaka iz BiH, poveo je u 12. minutu preko Kanađanina Skota Kenedija. U 35. minutu gosti dolaze do izjednačenja preko Korba, a Besučkov je u 42. minutu propustio priliku da iz penala donese novo vođstvo Regensburgu. Pobedu gostima donosi Muling u 58. minutu iz jedanaesterca.

Regensburg u sledećem kolu gostuje Šalkeu, dok će Holštajn dočekati Dizeldorf. Mečeve druge nemačke lige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.