Cvajta: HSV pao u Firtu, Hajdenhajm slavio u Sandhauzenu

09.11.2022 - Fussball - Saison 2022 2023 - 2. Fussball - Bundesliga - 16. Spieltag: SpVgg Greuther Fürth ( Kleeblatt ) - SpVgg Greuther Fürth Kleeblatt - Hamburger SV HSV Hamburg - Sportfoto Zink/ - DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video - only for editorial use - Oussama Haddadi 5, SpVgg Greuther Fürth Sonny Kittel 10, Hamburger SV HSV
Guliver image

Fudbaleri Grojter Firta pobedili su ekipu Hamburgera SV u derbi meču 16. kola druge nemačke lige, Cvajte.

Cvajta

Bio je to duel između prošlosezonskog člana elitne Bundeslige i jednog od najslavinijih nemačkih klubova.

Hamburger SV je imao priliku da pobedom bar na kratko preuzme prvo mesto na tabeli, ali je doživeo neplaniran poraz.

Slavio je domaćin tim sa 1:0 i vezao treću uzastopnu pobedu otkako je ekipu preuzmeo 55-godišnji Aleksander Corniger.

Jedini gol pao je u osmom minutu, strelac je bio 19-godišnji Armindo Sieb, momak koji je prošao i fudbalsku školu minhenskog Bajerna.

Armindo Sieb 30, SpVgg Greuther Fürth Torchance gegen Miro Muheim 28, Hamburger SV HSV Daniel Heuer Fernandes 1, Hamburger SV HSV 09.11.2022 - Fussball - Saison 2022 2023 - 2. Fussball - Bundesliga - 16. Spieltag: SpVgg Greuther Fürth ( Kleeblatt ) -
Sportfoto Zink/via Guliver image (Armindo Sieb postiže gol)

Gosti iz Hamburga imali su u prvom poluvremenu više od igre, al nisu uspeli da to i materijalizuju nekim golom. U nastavku meča prvo je Grojter Firt propustio nekoliko priilka, ali je u finišu meča bio primoran da brani rezultat pošto je ostao sa deset igrača (crveni karton dobio je Tilman).

Neuspeh HSV-a iskoristio je Hajdenhajm i pobedom u gostima protiv Sandhauzena prišao mu na bod zaostatka – 3:4. U uzbudjlivoj utakmici golove su postigli Siersleben u 31, Klajndinst u 40, Kuhlveter i Sesa u u 48. minutu za goste, Papela u 50, Kinsombi u 76. i Ešvajn u 80. minutu za Sandhauzen.

U preostala dva meča igrana od 18.30 nije bilo pobednika.

Rezultati 16. kola utakmica igranih u sredu: Jan Regensburg – Ajntraht Braunšvajg 1:1, Grojter Firt – Hamburger SV 1:0, Hanza Roštok – Nirnberg 1:1, Sandhauzen – Hajndenhajm 3:4.