Cvajta: HSV pobedio Kil za 1. mesto, Nirnberg slavio u 90.

Bundesliga 9. sep 202220:29 0 komentara
Kil HSV Fabian Reese (Holstein Kiel), Moritz Heyer (Hamburger SV) Fussball, Herren, Saison 2022/2023, 2.BL, Holstein Kiel gegen
Guliver image

U petak su odigrane prve dve utakmice osmog kola druge nemačke lige, Cvajte. Pobede su zabeležili Hamburger SV i Nirnberg.

Cvajta

Nekadašnji šampion Evrope tim HSV-a ubedljivo je u gostima pobedio Holštajn sa 3:2.

Golove na stadionu u Kilu postigli su Glacel u 39, Hejer u 69. i Reis u 85. minutu za Hamburger SV, dok je domaći tim u sudijskoj nadoknadi vremena ublažio poraz autogol Hejera u 90+2. i pogotkom Bartelsa minut kasnije.

Za domaći tim je u drugom poluvremenu zaigrao i nekadašnji srpski reprezentativac Aleksandar ignjovski, ali pomogao da se izbegne ubedljiv poraz.

Nirnberg je u nezanimljivom meču tek u 90. minutu došao do pobede nad Arminijom iz Bilefelda – 1:0. Srećni strelac bio je 23-godišnji Lino Tepelman.

Rezultati i strelci:

Holštajn Kil – HSV 2:3 (Hejer ag. 92, Bartels 93 – Glacel 39, Hejer 69, Reis 85)

Nirnberg – Arminija Bilefeld 1:0 (Tepelman 90)