Bundesliga 4. feb 202314:51 > 14:58 0 komentara
Navijači Kajzerslauterna
Alex Grimm/Getty Images

Odigrana su još tri susreta 19. kola 2. Bundeslige popularne Cvajte. Pobede su ostvarili Kajzerslautern, Arminija i Braunšvajg.

Kajzerslautern je zabeležio petu vezanu pobedu i opasno se primakao ekipama iz samog vrha. Trenutno su četvrti, sa samo bodom manje od Hajdenhajma, koji je poražen u gostima od Braunšvajga i dva od drugoplasiranog Hamburgera.

Popularni Crveni đavoli slavili su 2:1 na svom terenu protiv Holštajn Kila. Poveo je domaćin u šestom minutu. Strelac je bio Hanslik, na asistenciju Hendrika Cuka. Porat je doneo poravnanje u 30. minutu. Ali poslednji udarac ipak je pripao Kajzerslauternu. I ponovo je Cuk bio u jednoj od glavnih uloga. Asistirao je u 71. minutu za pobedonosni pogodak Bojdu, za produžetak velike serije.

Na ruku Kajzerslauternu išao je rezultat direktnog konkurenta za promociju Hajdenhajma. Posle četiri vezane pobede trećeplasirana ekipa Cvajte pretrpela je poraz u gostima od Braunšvajga 2:0. Vodeći gol postigao je Vinchajmer u 72. minutu, dok je Lauberbah u 90. minutu overio pobedu domaćina.

U poslednjem susretu ovog termina između Regenzburga i Arminije pobeda gostiju 3:1. I to posle preokreta. Regenzburg je vodio od drugog minuta golom Elvedija. Ipak, već u 14. minutu Vasilidis je izjednačio. Regenzburg je u 77. minutu postigao gol, ali je na asistenciju VAR poništen gol Fabera zbog ofsajda. A osam minuta kasnije Klos postiže gol za preokret. A tri boda je obezbedio isti igrač pogotkom u prvom minutu nadoknade.

U večernjem terminu, Grojter firt je sa 1:0 pobedio Nirnberg. Jedini pogodak postigao je Ragnar Ahe, u sudijskoj nadoknadi vremena.