Cvajta: Karlsrue ubedljiv, nerešeno u Paderbornu

Bundesliga 30. jul 202120:47 1 komentar
Karlsrue Bundesliga 2 Cvajta
Print screen/SK

Fudbaleri Karlsruea ubedljivo su na svom terenu pobedili tim Darmštata sa 3:0, dok su Paderborn i Nirnberg igrali nerešeno 2:2 u prvim utakmicama Druge nemačke Bundeslige.

Fudbaleri Karlsruea odlično su započeli sezonu i novom pobedom bar privremeno zaseli na čelo Cvajte.

Golove za ekipu Kristijana Ajhnera postigli su Filip Hofman u 9. i 79. i Čoi Kjoung-Rok u 76. minutu.

Mladi 20-godišnji Lazar Mirković bio je na klupi za rezervne igrače Karlsruea, ali nije ulazio u igru.

U drugoj utakmici igranoj u petak nije bilo pobednika. Domaći Paderborn je poveo preko Janisa Hojera u 19. minutu, gosti iz Nirnberga su preokrenuli golovima Matsa Melera Dahlija u 54. i Manuela Šefera u 58. minutu, da bi konačan rezultat postavio Sven Mihel u 85. minutu.

Rezultati prvih mečeva drugog kola: Karlsrue – Darmštat 3:0, Paderborn – Nirnberg 2:2.

Tabela: Karlsrue 6, Dinamo Drezden 3, Sent Pauli 3, Hamburger SV 3, Fortuna Diseldorf 3, J. Regensburg 3, itd.