Cvajta: Šalke slavi šokantan poraz Verdera, od 2:0 do 2:3!

Bundesliga 29. apr. 202220:33 > 20:42
Zweikampf zwischen Pascal Koepke (1.FC Nuernberg 20) Sturm und Daniel-Kofi Kyereh (FC St. Pauli 17) FC St. Pauli vs. 1.

U petak je odigrano pet utakmica 32. kola druge nemačke Bundeslige - Cvajte. Važnu pobedu u borbi za elitni rang ostvarili su fudbaleri Šalkea, dok je Verder doživeo šokantan poraz u Bremenu.

Povezane vesti

Pre ovog kola vodeći Verder dočekao je u Bremenu tim Holštajna i već posle 23 minuta vodio sa 2:0, ali su gosti uspeli da izjednači sa dva autogola!

Tu nije bio kraj šokovima za domaće navijače: nekadašnji fudbaler Borusije Menhengladbah Julijan Korb uspeo je u 85. minutu da postigne treći gol za goste iz Kila i donese potpun preokret: 2:3!

Kiks Verdera iskoristio je drugoplasirani Šalke i drugim golom na meču 34-godišnjeg veterana Simona Terodea u nadoknadi vremena slavio u gostima protiv Sandhauzena sa 2:1 i dva kola pre kraja preuzeo prvo mesto na tabeli!

Šalke sad ima 59 bodova, Verder 57.

Derbi dana igran je u Hamburgu gde je St. Pauli do 92. minuta vodio protiv Nirnbegra, ali je na kraju ostao bez pobede. Poveo je golom Danijel-Kofija Kjereha iz jedanaesterca u 74. minutu. Bio je to 12. pogodak u sezoni za internacionalca iz Gane.

Međutim, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena Tajlan Duman je na asistenciju Manuela Šeflera izjednačio rezultat – 1:1.

Rezultati utakmica 32. kola igranih u petak: Verder Bremen – Holštajn Kil 2:3 (Fulkrug 2, Dukš 23 penal – Fulkrug autogol 45+2, Jung autogol 71, Korb 85), Hajdenhajm – Fortuna Diseldorf 1:3 (Maloun 47 – Pjotrovski 20, Klaus 33, Klarer 56), St. Pauli – Nirnberg 1:1 (Kjereh penal 74 – Duman 90+2), Hanover – Karlsrue 2:0 (Vejdant 25, Bejer 90+4), Sandhauzen – Šalke 1:2 (Dikmajer 83 – Terode 71, 90+1)