Cvajta: Šalke ubedljiv u Kilu, remi HSV

REUTERS/Ina Fassbender

Odigrana su tri susreta druge Bundeslige popularne Cvajte. Šalke je došao do prve pobede ove sezone, pošto je u Kilu savladao istoimeni tim 3:0. Hamburger je odigrao samo 1:1 protiv drezdenskog Dinama.

Posle razočaravajućeg otvaranja sezone u Gelzenkirhenu protiv Hamburgera, Šalke je u Kilu napravio dobar rezultat i najavio da ima kakav takav potencijal da se bori za povratak u elitu nemačkog fudbala.

Protiv Kila sve je rešeno praktično u prvom poluvremenu kada je pojačanje iz Hamburgera Simon Terode upisao pogotke u drugom i 21. minutu i time nastavio golgetersku seriju, pošto je u prošlom kolu postigao jedini pogodak protiv bivšeg kluba. Doduše, u tom intervalu imao je Šalke sreće jer je gol domaćih u 29. minutu poništen zbog ofsajda posle gledanja VAR. Konačnih 3:0 postavio je Bulter u 68. minutu. Šalke je na deobi osmog mesta sa Fortunom i Hanzom sa po tri boda, dok je Kil poslednji bez bodova i gol razlikom 0:6.

Posle pobede u Gelzenkirhenu Hamburger je razočarao svoje navijače mršavim remijem protiv Dinama iz Drezdena. Sve je dobro krenulo po domaće kada je Rajs u petom minutu zatresao mrežu. Ali goste je do remija odveo Niping golom u 68. minutu. Hamburger i Dinamo imaju po četiri boda i na deobi su trećeg mesta sa Sent Paulijem, Verderom i Hajdenhajmom.

U preostalom meču dana nije bilo golova između Auea i Sent Paulija.