Cvajta: Sent Pauli umalo prokockao 3:0

Bundesliga 16. jul 202215:26 > 15:34 0 komentara
Imago Sports

Odigrana su još četiri meča prvog kola druge Bundeslige. Bilo je veoma zanimljivo i efikasno uz čak 14 golova.

Najviše golova viđeno je u Hamburgu, gde je Sent Pauli u jednom od derbija kola dočekao Nirnberg. Posle prvih 40 minuta delovalo je da će to biti lagan kec. Sent Pauli je vodio 3:0.

Poveo je domaćin u 24. minutu preko Irvajna. Na 2:0 povisio je Pakarada iz penala u 37. minutu, dok je dva minuta kasnije Dašner postigao gol za 3:0.

Delovalo je da je sve rešeno, ali utakmica je postala zanimljivija posle prvog napada gostiju u drugom delu. Dua je zatresao mrežu i smanjio na 3:1. Ipak, čuvao je Sent Pauli visoko vođstvo, a Nirnberg je kasno došao na samo gol zaostatka. Valentini je u trećem minutu nadoknade smanjio na 3:2 i postavio konačan rezultat.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Grojter Firt – Kil 2:2, Regensburg – Darmštad 2:0, Zandhauzen – Arminija 2:1.