Cvajta: Vodeći St. Pauli se raspao u derbiju severa Nemačke

Bundesliga 17. dec 202121:23 > 21:27
Print skrin/Sport Klub

Fudbaleri Holštajn Kila pobedili su na svom terenu St. Pauli sa 3:0, dok je Sandhauzen slavio kao gost u Diseldorfu protiv Fortune 1:0 u prvim utakmicama 18. kola Druge nemačke lige Cvajte.

U Kilu je vođeno veliko iznenađenje. Domaći tim do ovog kola 15. na tabeli i sa samo dve pobede u prethodnih 11 utakmica, iznenadio je lidera na tabeli i već posle prvog poluvremena stekao nedostižnih 3:0.

Golove u derbiju severa Nemačke postigli su Bartel u osmom, Porat u 29. i Pičler u 45+1. minutu.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Aleksandar Ignjovski ostao je na klupi za rezervne igrače Kila.

Iznenađenje se dogodilo i u Diseldorfu gde je jedan od najslabijih timova Cvajte Sandhauzen pobedio domaću Fortunu golom Testroeta već u sedmom minutu. To je tek četvrta pobeda za ovaj tim u prvih 18 mečeva. Sandhauzen je i dalje u opasnoj zoni, zauzima treće mesto otpozadi sa 17 bodova.

U Cvajti sledi pauza do sredine januara. St. Pauli će uprkos ovom porazu prezimiti na prvom mestu. Nakon 18 utakmivca ima 36 bodova, četiri više od drugopladiranog Darmštata. Holštajn Kil je na 12. mestu sa 21 bodom, Fortuna je na stepenici niže sa bodom manje.