Darmštat četvrkom čuva vrh, budi se Padeborn

Bundesliga 3. feb 202320:36 0 komentara
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

U prva dva susreta 19. kola druge Bundeslige popularne Cvajte ubedljive pobede zabeležili su Darmštat i Paderborn.

Darmštat grabi ka eliti. Nova pobeda, nova ubedljiva pobeda za sigurno vođstvo na tabeli. Savladan je u gostima Zandhauzen 4:0.

Seriju golova otvorio je Honšak u šestom minutu. U 25. minutu bilo je već 2:0, a strelac je ponovo bio austrijski internacionalac.

To je bilo to što se golova tiče u prvom poluvremenu, a istu porciju isporučio je Darmštat u drugih 45 minuta. Vilhelmson u 55. minutu digao je na 3:0. A konačnih 4:0 postavio je Emir Karić u 89. minutu.

Pohod ka elitnoj ligi nastavio je Paderborn. Na svom terenu ubedljivo je savladao Fortunu iz Dizeldorfa 4:1. Piringer je doveo domaćina u vođstvo u 37. minutu. Međutim, uzvratio je Henings u 59. minutu sa penala.

Ipak, samo tri minuta kasnije Hojer je vratio vođstvo. A onda je put ka pobedi domaćina postao nepovratan proces. Mušlija je u 67. minutu povisio na 3:1, da bi Lajperc u 81. minutu, samo dva minuta od ulaska u igru, postavio konačnih 4:1.