Darmštat ispustio pobedu i priliku da se izdvoji na vrhu

Bundesliga 11. mar 202220:39 > 20:55 0 komentara
Darmštat Sandhauzen 2. Bundesliga; SV Darmstadt 98 - SV Sandhausen; 11.03.2022 Aaron Seydel ( 22, SV Darmstadt 98) und Bashkim Ajdini ( 19,
BEAUTIFUL SPORTS/Julien Christ via Guliver

Fudbaleri Darmštata i Sandhauzena igrali su nerešeno 1:1, dok je Hansa pobedila u Roštoku tim Holštajn Kila sa 3:2 u prvim utakmicama 26. kola druge nemačke Bundeslige - Cvajte.

Povezane vesti

Darmštat je imao priliku da se pobedom na svom terenu makar privremeno odlepi na vrhu tabele. Istina i remijem je preuzeo prvo mesto, ali sad ima isti broj bodova kao drugoplasirani Verder uz utakmicu više odigranu.

Poveo je domaći tim golom Arona Sejdela u 17. minutu i vodio sve do 84. kada je Ahmed Kutucu izjednačio. Bio je to prvenac turskog internacionalca u dresu Sandhauzena.

U drugoj utakmici večeri Hansa je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak. Gosti su dva puta stizali prednost domaćeg tima, ali je Behrens u 81. minutu postavio konačan rezultat – 3:2 za tim iz Roštoka.

Strelci su bili Brejer u četvrtom, Verhoek u 68. i Behrens u 81. za Hansu, Miling u 50. i Rizuto autogol u 71. minutu za Holštajn Kil.

Među rezervnim igračima iz Kila bio je i nekadašnji srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski.