Darmštat posle preokreta do vrha Cvajte, goleada u Kilu

Luca Pfeiffer
Thomas Frey/AP Images

Spektakularna prva dva meča 25. kola druge Bundeslige. Darmštat je posle velikog preokreta pobedio na svom terenu Hajdenhajm i nastavio da krči put ka eliti. U Kilu fenomenalan meč i slavlje Paderborna 4:3.

Posustao je malo Darmštat u ovoj kalendarskoj godini, ali baš u ovom meču protiv Hajdenhajma pokazao je da će da se bori do poslednjeg kako bi ostvario cilj – povratak u Bundesligu.

Vodili su gosti i to 2:0. Golove su postigli Kulveter u 17. i Laperc u 61. minutu, posle prvog kontakta sa loptom, pošto koji sekund ranije zamenio upravo Kulvetera.

Povratak otpisanog počeo je u 77. minutu. Sajdel je smanjio na 2:1, a samo četiri minuta kasnije Tic je doneo izjednačenje. Nije se dugo čekalo do kompletiranja preokreta pošto je Škarke u 83. minutu postigao treći gol za ekipu i veliki preokret – 3:2. Na kraju i veliku pobedu, koja Darmštat bar na 24 časa vodi do prvog mesta.

Sjajan meč odigran je u Kilu. Čak sedam golova, a na kraju je slavio gost – Paderborn. Vodili su gosti 4:1 golovima Šalenberga, Talhamera, Muslije i Kolinsa u 76. minutu, za domaće je strelac bio Arp. Međutim, Muling iz penala u 81. i Pihler u 88. minutu smanjili su na 4:3 i do kraja je bilo drame. Ali više nije bilo golova, tako da su tri boda otišla u Paderborn.